Női önismereti csoport - Éljük MEG az életünket, ne csak TÚL!

2017.12.23

A rohanó hétköznapokban egyre nehezebb megélnünk, kik is vagyunk, merre tartunk. A szerepek összemosódnak, és sokszor csak azt érezzük, nem vagyunk a helyünkön. Mit is jelent nőnek lenni? Önmagunkban, a családban, a párkapcsolatban, a szexualitásban, anyaként, lányként, felnőttként? Milyen gondolatok és milyen érzések kapcsolódnak a nőiességhez a maga sokszínűségében? Félelmek, harag, utálat, elvárások, elfogadás, szeretet? Mennyire tudjuk ezt megélni önmagukban, kifejezni a környezet felé? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keressük a választ februártól induló önismereti csoportunkban...

Az önismereti csoport egy saját magunknak teremtett megálló, egy biztonságos, nyílt, elfogadó tér. Egy tér, ahol lehetőség nyílik olyan kérdések feltevésére és megválaszolására, amik régóta feszítenek bennünket, vagy épp aktuálisan elakadást jelentenek az életünkben. A nőiség minden életszakaszban új és új jelentést kap, ha nem szánunk időt a megélésére, az új érzések elfogadására, kérdések feltételére, folyamatos feszültséggel telítődhet életünk. Néha nehéz szembesülni hozott mintáinkkal, vagy azzal, hogy egészen másképp élünk meg egy időszakot, mint azt korábban elképzeltük. Ezt nehéz másokkal megosztani, vagy akár magunknak is beismerni.

Az önismereti csoportok varázsa, hogy egymás történeteiből, megéléseiből tanulunk, új lendületet kap életünk, új szemléletmódot sajátítunk el. Segít ráébreszteni, hogy kétségeinkkel, nehézségeinkkel nem vagyunk egyedül, megoldásokat, eszközöket kapunk, de ráébreszt saját meglévő erőforrásainkra is, amikről már lehet, hogy el is felejtkeztünk, vagy észre sem vesszük, mennyi erő van valójában bennünk.

A csoportokon különböző módszereket hívunk segítségül, igazítva a csoport igényeihez és kérdéseihez is. A verbális technikák mellett képi, imaginatív és szimbólumterápiás módszerek, relaxáció, művészetterápiás elemek segítik a kérdések megválaszolását. Nagy szerepet kapnak a rendszerszemléletű és családterápiás alapok, a transzgenerációs minták feltárása, és az ezekhez fűződő gondolati rendszerek megismerése. Az érzelmek átdolgozása.

Kiknek ajánljuk csoportunkat?

Minden nőnek, aki...

  • szeretné magát kicsit jobban megérteni,
  • a nőiességhez kapcsolódó negatív érzéseit, feszültséget oldani,
  • nagyobb önbizalomra szert tenni,
  • választ találni régóta feszítő kérdéseire,
  • fejlődni, továbblépni,
  • tudatosabban megélni szerepeit, a munkahelyen, családban, szexualitásban,
  • szeretne nagyobb nyugalomra, harmóniára lelni,
  • szeretné megélni a mindennapokat és nemcsak túlélni

Időpont: 2018. február 7-től 2 hetente, szerdánként 18-20 óráig

10 csoportos + 2 egyéni alkalom, előzetes és záró egyéni konzultáció (45-50 perc)

Helyszín: Budapesten, a jelentkezők számának függvényében Kálvin tér vagy Újbuda Központ metróállomás

Módszer: kiscsoportos (6-10 fős) önismereti foglalkozásainkon több módszer ötvözésével (verbális módszerek, narratív technika, művészetterápiás elemek, relaxáció, képi imaginációs módszerek)

Kapcsolat: további részletekről érdeklődhetnek az alábbi e-mail címeken: kresznerits.szilvia@gmail.com vagy porpaczi.julia@gmail.com, illetve a +36-20-391-3149 telefonszámon.

Csoportvezetők: Porpáczi Júlia és Kresznerits Szilvia pszichológusok

Kérdését itt is elküldheti:

Kresznerits Szilvia, pszichológus                     +36-20-391-3149
Minden jog fenntartva 2017
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el